Hytera Communications Co., Ltd., Profesyonel mobil radyo (PMR) iletişim ekipmanlarında önde gelen dizayncısı ve üreticisi yaptığı açıklamada 2013 yılında 1 milyon PMR terminali sattığını ve bunun da %60 ının uluslararası pazarlarda satıldığını duyurdu. Satışlardaki sürdürülebilir büyümesi ve küresel pazarlardaki büyüyen varlığı ile Hytera’nın PMR ürünleri uluslararası bilinirlik ve tanınırlık kazanmıştır.

2013 yılı aynı zamanda Hytera’nın 20. Kuruluş yılıdır. 50 den fazla ülkeden 600 den fazla ortak Hytera’nın Shenzen’deki baş ofislerinde 10 Ekim’den 13 Ekim 2013 ‘e kadar ziyarette bulunmuşlardır. Bir PMR endüstri toplantısı aynı tarih aralıklarında yapılmıştır.

Elektronik endüstrisi pazar bilgisi ve danışmanlık şirketi Information Handling Services Müdür Muavini Bay Thomas Lynch, toplantıda Hytera’nın rekabetçi PMR endüstrisine rağmen küresel pazar liderlerinden biri olduğunu söylemiştir. Hytera’nın pazar payı büyümesi olağanüstüdür ve Hytera’nın 2014 yılında daha da fazla bir büyüme ve genişleme yaşayacağını tahmin etmekteyiz.

Hytera Başkanı ve CEO su Bay Chen Qingzhou şunları söylemiştir: ”Hytera geçmiş yıllarda bir çok başarı kazanmıştır. Profesyonel iletişim ağı endüstrisine odaklanmaya devam edecek ve profesyonel mobil iletişim teknolojilerini sunmaya devam edecektir. Dünya çapındaki müşterilere sınırsız iletişim tecrübesi sağlamak Hytera’nın görevidir.”

Hytera Hakkında

Shenzen, Çin’de 1993 yılında kurulmuş olan Hytera PMR (Profesyonel Mobil Radyo) İletişim endüstrisinde dünya çapında 80 ülkeyi ve bölgeyi kapsayan müşteri temeliyle anahtar bir oyuncu haline gelmiştir. Hytera inovasyona önem vermektedir ve gelirlerinin %15 kadarını her yıl Araştırma ve Geliştirmeye harcamaktadır. Hytera PMR standartları geliştirmeye aktif olarak katılmaktadır ve üç ana dalda uzman olan çok az sağlayıcıdan biridir. Bu dallar TETRA (Karasal Radyo), DMR (Dijital Mobil Radyo) ve PDT (Profesyonel Dijital Sistem).

Hytera güçlü bir satış ağı kurmuştur, ABD, Birleşik Krallık ve Almanya’da 3 yan kuruluş, 14 şube ve 8 ofis dahil olmak üzere. Müşterilerin isteklerine dünya çapındaki 600 ortağı sayesinde hemen cevap vermektedir. Kurulduğundan beri Hytera, 1.000 profesyonel kablosuz iletişim ağı kurmuş ve 5 milyondan fazla müşteriye çözümler sunmuştur.