Hytera’nın müşterilerinden MTR Corporation Limited geçenlerde duyurulan 2014 Uluslararası TETRA Ödülleri’nde “TETRA’nın Ulaşım için En İyi Kullanımı” ödülünü kazandı. Ödüllendirme TETRA ve Kritik İletişim Birliği (TCCA – Critical Communications Association) ile birlikte TETRA Today tarafından organize edildi.

MTR Corporation Hong Kong’da dünyanın en işlek hızlı transit ve hafif demiryolu ağlarından birini işletiyor. Her gün yaklaşık 5,1 milyon yolcu MTR hatları ile seyahat ediyor ve trenler zirve saatlerde her 2,1 dakikada bir kalkıyor. Güvenilir iletişim sistemleri günlük faaliyetini sürdürmesi açısından çok önemli. MTR, 10 yıldır TETRA teknolojisi ve sistemlerini kullanıyor ve tren ve istasyon iletişimi için orijinal analog radyo sisteminin yerini almak üzere altı hatta daha hizmet verecek olan bir tek 800-MHz TETRA sistemini uygulamaya koymayı öngörmüş bulunuyor.

Hytera, kilit önemde bir teknoloji tedarikçisi olarak, MTR için sevk iş istasyonları, yedek oda aygıtları, ağ yönetim sistemleri ve tren telsizleri sağladı. Geçtiğimiz yıl, yeni TETRA ağı, kontrol merkezlerinde ve bir yedek kontrol odasında, yaklaşık 140 trene ve 60’ın üzerinde sevk iş istasyonuna başarıyla hizmet verdi.

“TETRA’nın Ulaşım için En İyi Kullanımı” ödülünü kazanan MTR projesi TETRA’nın demiryolu ortamında neler yapabileceğini gerçek anlamıyla gösteriyor. Hytera, demiryolu taşımacılığı için telsiz haberleşme çözümleri sunma konusunda güçlü bir yeteneğe ve zengin deneyimlere sahiptir ve gerek Çin’de gerek yurtdışında belli başlı şehirlerde metrolar için ağlar uygulamaya koymuştur.